Valgkomiteens innstilling 2020
Valgnemndas innstilling til nytt styre i Østfold Bondelag er nå klar, og fylkesleder Svend Arild Uvaag er innstilt som leder.
Valgkomiteens leder, Anne Grete Stabekk, kan fortelle at Østfold Bondelag det siste året har hatt et godt fungerende styre. - Styremedlemmene har hatt god kompetanse innefor de varierende produksjoner, sier hun og peker også på at medlemmene er plassert godt geografisk i Østfold og er godt fordelt i både alder og kjønn.
Om valgkomiteens arbeidsprosess, kan Stabekk fortelle at valgkomiteen også i år har hatt en intervjurunde med styret og vararepresentanter. - Inntrykk i fra disse intervjuene har vært positive, sier hun og forklarer videre at de valgte har hatt et godt samarbeid, interessante arbeidsoppgaver og utfordringer, og de ønsker å fortsette sitt arbeide for Østfold Bondelag. - Ut fra disse opplysningene innstiller valgkomiteen til gjenvalg av alle personer som er oppe til valg, sier Stabekk.
Den samlede innstillingen er som følger:
Styret i Østfold Bondelag
Leder: Svend Arild Uvaag, Eidsberg - gjenvalg, 1 år
Nestleder: Ole-Kristian Bergerud, Sarpsborg - gjenvalg, 1 år
Styremedlemmer:
Henning Lyche Røed, Råde - gjenvalg, 2 år
Ole-Kristian Bergerud, Sarpsborg - gjenvalg, 2 år
Aase Maren Ø. Hesleskaug, Eidsberg (ikke på valg, gjenstår 1 år)
Trude Hegle, Rakkestad og Degernes (ikke på valg, gjenstår 1 år)
Varamedlemmer:
1. Kjell Einar Huseby, Berg - gjenvalg, 1 år
2. Hege G. Degnes, Rakkestad og Degernes - gjenvalg, 1 år
3. Ellen Evenrød, Glemmen - gjenvalg, 1 år
Utsendinger til årsmøtet i Norges Bondelag 2019 og 2020 (Ikke på valg i 2020, gjenstår 1 år)
- Aase Maren Øiestad Hesleskaug, Eidsberg
- Trude Hegle, Rakkestad og Degernes
- Kjell Einar Huseby, Berg
- Hege Gjerberg Degnes, Rakkestad og Degernes
- Ellen Evenrød, Glemmen
Utsendinger til årsmøtet i Norges Bondelag 2020 og 2021 (På valg i 2020, 2 år)
- Henning Lyche Røed, Råde - gjenvalg, 2 år
- Ole-Kristian Bergerud, Sarpsborg - gjenvalg, 2 år
- Thomas Riiser, Askim - ny, 2 år
- Finn-Erling Kristoffersen, Rygge - ny, 2 år
Vararepresentanter i nummerorden til Norges Bondelag sitt årsmøte (på valg hvert år)
- Kristin Thonerud, Spydeberg
- Per Ola Haartveit, Aremark
- Charlotte Forsberg, Onsøy
- Per Kristian Solberg, Skiptvet
- Hans Trygve Torp, Berg
- Ragnhild Duserud, Eidsberg
- Magnus Aandstad, Rakkestad og Degernes
- Oskar Rostad, Rolvsøy
- Nora Kaabbel Flaten, Trøgstad
- Mina Mjærum Johansen, Østfold Bondelag
Utsendinger med personlige vararepresentanter til:
Årsmøtet i Østfold Bygdekvinnelag 2021 (Velges hvert år, men innstiller for det påfølgende år)
Aase Maren Øiestad Hesleskaug - Vara: Hege Degnes
Ole-Kristian Bergerud - Vara: lokallagsleder på årsmøtestedet
Årsmøtet i Østfold Bygdeungdomslag 2021 (Velges hvert år, men innstiller for det påfølgende år)
Kjell Einar Huseby - Vara: lokallagsleder på årsmøtestedet
Henning Lyche Røed - Vara: Aase Maren Øiestad Hesleskaug
Representanter til valgnemnda i Østfold Bondelag
Lars Holene, Askim - (Ikke på valg, gjenstår 1 år)
Anne Kraggerud, Spydeberg - (Ikke på valg, gjenstår 1 år)
Svein Iver Gjøby, Rakkestad og Degernes - (Ikke på valg, gjenstår 2 år)
Jon Stumberg, Idd - (Ikke på valg, gjenstår 2 år)
Eva Skår Sørli, Sarpsborg - Ny, 3 år
Leder i valgnemnda: Anne Kraggerud, Spydeberg - Ny, 1 år
Nestleder i valgnemnda: Jon Stumberg, Idd - Ny, 1 år
Vararepresentanter (velges hvert år)
- Kari Molle Bråthen, Spydeberg
- Per Kristian Solberg, Skiptvet
- Hans Christian Kihl, Råde
Møteleder på Østfold Bondelags årsmøte 2021 (velges hvert år)
Tove Borud - Vara: Ole Johan Borge