Konsert/Kulturkveld til støtte for RogalandsgardenPublisert Konserten vert i Nærbø kyrkje fredag 5. februar kl. 19.00
Styretur til SuldalRogaland er eit variert og mangfaldig fylke, så styret og dei tilsette i Rogaland Bondelag har godt av å sjå andre forhold og produksjonar enn dei som ein er vant med sjølv.
Rogaland Bondelag er på tur i pereferienStyret i Rogaland Bondelag og dei ansette på kontoret er på tur til Suldal, det er difor ingen på kontoret 25-26 september.
Tine for TimeOm lag 50 engasjerte menneske møtte opp på Hognestad Klubbhus då Time Bondelag og Tine produsentlag inviterte til Bondecafè.
Kontoret held stengt torsdag 12.09Grunna kurs for dei ansatte er det ingen tilstade på kontoret i dag. Me stiller oppglødde og fulle av ny kunnskap på kontoret i morgon tidleg.
Ny organisasjonssjef i RogalandMe overlet ord og tonar til vår nye organisasjonssjef, Irene Tjøstheim.
Olav Sande takkar (og bukkar) avOrganisasjonssjef Olav Sande har i dag sin siste arbeidsdag på kontoret i Hillevåg
Mykje folk på Open Gard i RogalandSola skein og oppmøtet var godt då det vart arrangert Open Gard i helga
Open Gard og Bonden i SentrumDet er gode muligheter til å oppleve roglandsbonden i full sving denne helga!
Om pølser og ungdomspolitikararTorsdag 15. august tok me ungdomskandidatane til fylkestinget på ein jordbrukstur der me synte fram gardsdrift, slakt og pølsemakeri. Ingen av delane gav avsmak.
Hun blir ny «bonde-sjef» i RogalandIrene Holta Tjøstheim er ansatt som ny organisasjonssjef for Bondelaget i Rogaland.
Mange møtte for pelsdyrhaldDet var eit godt oppmøte på Havtun gard på Byberg då Geir Pollestad, leiar i næringskomiteen på Stortinget, kalla inn til markering for pelsdyrhald.