Informasjonsmøte om ringorm Publisert V 18. mai, 19:30 på Sira Bank informerer Veterinærinstituttet, Mattilsynet og Animalia om ringorm.
Trenger du hjelp til tuberkulosetestingen?I forbindelse med overvåkingsprogrammet for storfetuberkulose har mange produsenter behov for ekstra hjelp. Da kan du benytte deg av Bondelagets refusjonsordning eller TubTeam. TubTeam tilbyr praktisk bistand fra erfarne folk med storfekompetanse under testingen.
NM i havregrøtFor første gang i historien, skal det arrangeres offisielt Norgesmesterskap i å lage havregrøt. Dette skjer i Kristiansand den 29 august i år.
Søker medarbeidere til prosjektet «Tubteam»For å sikre gjennomføringen av omfattende testing for storfetuberkulose, etablerer Bondelaget ett prosjekt der egne «Tubteam» skal bistå bønder i Rogaland, Vestland og Agder. Nå søkes det etter folk med praktisk erfaring fra fjøs til et fleksibelt og viktig beredskapsarbeid.
VerveMesterskap 2026AGDER MOT ROGALAND. NÅ GJELDER DET. Norges Bondelag har fyrt opp under VM-feberen. Nå blir det ikke bare fotball-VM, men VerveMesterskapet 2026. Og hvem møter vi i gruppespillet? Rogaland Bondelag!
Veterinærberedskap må ikke avgjøres av postnummer og kommuneøkonomiHva betyr egentlig «tilfredsstillende tilgang» på veterinærtjenester? I sitt innlegg på Bondetinget pekte Ståle Haukelid på behovet for tydeligere statlige rammer for veterinærdekning, produksjonsdyrkompetanse og beredskap i hele landet.
Bli med og bekjempe landøyda!I denne artikkelen finner du en informasjon om hvordan du kan være med og bekjempe landøyda.
Kurs i varme arbeider og kontroll av brannslukningsapparat på KvinlogNLR inviterer til kurs i varme arbeider, kombinert med kontroll av brannslukningsapparat samme dag. Dette er en praktisk mulighet til å få både nødvendig sertifisering og kontroll utført på ett sted
Vil ha samme rettigheter som andreFembarnsmora og melkebonden har gått i bresjen for bedre velferdsordninger for bønder, og gleder seg nå over at samordningsregelen ved graviditet og fødsel nå endelig blir fjernet.
Samlet hele verdikjeden for å styrke jordbrukets beredskapHvordan sikrer vi matproduksjonen dersom strømmen blir borte i flere døgn, mobilnettet faller ut eller tilgangen på kraftfôr og gjødsel blir kraftig redusert?
Kommentarer til Statens tilbud til jordbruksforhandlingeneAgderbønder kommenterer Statens tilbud til jordbruksforhandlingene