Informasjonsmøte om ringorm18. mai, 19:30 på Sira Bank informerer Veterinærinstituttet, Mattilsynet og Animalia om ringorm.
Kommentarer til Statens tilbud til jordbruksforhandlingeneAgderbønder kommenterer Statens tilbud til jordbruksforhandlingene
Landbruket er framtida!Norsk landbruk handler om mer enn maten vi spiser i dag. Det er og blir ei næring for framtida. Les mer om hvorfor, og bli kjent med noen av framtidas bønder.
Beredskapsplan for Agder BondelagBeredskapsplanen er vedtatt av fylkesstyret i Agder Bondelag, mars 2026
Fagsamling om beiteretten i utmarkHvor sterkt står «beiteretten»? Agder Sau og Geit har invitert NSG`s Per Fossheim til Rysstad, Valle, den 24.3.26 kl 1830-2100. Han vil holde ett faginnlegg på tema nevnt over og svare ut spørsmål fra deltagere.
Agder Bondelags årsmøte 2026Fredag 13. og lørdag 14. mars er det klart for Agder Bondelags årsmøte på Rosfjord Strandhotell, Lyngdal.
Beredskapsarbeid i Agder Bondelag2026 er utpekt som totalberedskapsåret. For Agder Bondelag betyr det økt oppmerksomhet på matsikkerhet, forsyningssikkerhet og landbrukets rolle i den samlede beredskapen.
UTSATT!!! Medlemsmøte med landbruks- og matminister Nils Kristen SandtrøenLandbruksministeren får ny statssekretær som begynner 2. februar får derfor ikke til å komme til Agder som planlagt. Det jobbes med en ny dato i mars.
Takk for innsatsen under årets vervekampanje!Agder Bondelags medlemmer gjorde en formidabel innsats i årets vervekampanje.
"Mi har det greit-prisen" til Marit Gunn og KåreTradisjonen tro ble «Mi har det greit-prisen» delt ut under årets Sørlandssamling. Dette er en pris som hedrer dem som utmerker seg med å skape optimisme, stolthet og engasjement for næringa.