Søk

Du er her:

Kontakt Finnmark Bondelag på tlf. 78440822 / finnmark@bondelaget.no

Bedre rammebetingelser for landbruket

Publisert 18.02.2010

Fred Johnsen uttaler til Sameradioen at landbruket i Finnmark er avhengig av at mindre bruk får bedre vilkår. Ellers overlever ikke landbruket i fylket. - Bare i Tana vurderer fem bønder å slutte uttaler bondelagslederen. - Regjeringen har kommet med mange fine festtaler uten å gjøre nok for landbruket.

Fred Johnsen

– Vi fikk jo en del til Finnmark i fjor, men vi er også avhengige av de mindre brukene hvis jordbruket skal bestå. Det som er viktig nå er at regjeringen holder det de lover og kommer med rammebetingelser som tilsier at bøndene har råd å drive med jordbruk over hele landet.

Johnsen mener at regjeringen må få opp øynene og begynne å forstå hvordan det er å være bonde i Finnmark og de små bygdene i fylket. Han påpeker at jordbruket i Finnmark drives på en helt annen måte enn sør i landet, da bl.a. klimaet er annerledes der.

Les hele saken på Sameradioen

 

CorePublish publiseringsløsning